logo
fasady1
fasady2 fasady3

FASÁDY

V sortimentu dřevěných fasád se specializujeme především na pravý severo-americký CEDR, jehož jsme přímým dovozcem. Dále nabízíme vybraná tropická dřeva, vhodná pro tento účel, jako např. Merbau, Massaranduba atd.

Pravý CEDR splňuje nejvyšší nároky pro dřevěné fasády, disponuje těmi nejlepšími fyzikálně-mechanickými vlastnostmi, patří mezi nejkvalitnější druhy dřeva, je trvanlivý, extrémně odolný vůči povětrnostním vlivům, plísním a hnilobám. Svým vzhledem, barvou, kresbou a vůní je nenahraditelný. Pokud není povrchově dokončen např. olejem, tak časem získává v exteriéru vlivem slunce, větru a deště nezaměnitelnou našedlou patinu na povrchu.

Podobně jako např. u venkovních teras z tropických dřevin, také dřevo pro fasádu zásadně nevybíráme podle barvy, ale spíše podle vlastností. A těmi nejlepšími vlastnostmi vyniká právě pravý severoamerický CEDR.

CEDR (fasádní profily) nabízíme čistý bez suků CLEAR nebo se suky KNOTTY (tříděný dle Grading Rule Paragraph: NLGA - National Lumber Grades Authority a WCLIB - West Coast Lumber Inspection Bureau) a to bud' ve standardních palubkových profilech s perem a drážkou o rozměru např. 18 × 125 x 1500 - 6000 mm, nebo ve speciálních profilech a vybraných kvalitách dle individuálního přání zákazníka. Dále nabízíme CEDR v požadovaných rozměrech a kvalitách jako sušené řezivo.
 
Jako jediná společnost v České republice, zabývající se přímým importem a montáží CEDRU, jsme platným členem prestižní nadnárodní americké asociace WRCEA, jejímiž členy jsou pouze přední a špičkové firmy z oboru. 
Ve snaze o docílení maximálního komfortu zákazníka nabízíme jako doplňkový program posuvné fasádní panely, které jsou používány zejména jako stínící prvek, dekorace nebo jako dělící konstrukce fasády. Nabízíme panely bud' celodřevěné nebo v kombinaci dřeva a ocelové, pozinkované nebo nerezové konstrukce.

   

Dřevovýroba Podzimek s.r.o.

 
Váňovská 528
589 01 Třešť
Česká republika
tel.: 567 214 241-4
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.