logo
konzervator
plankenstein lanneruv dum

PODLAHY

palubky, vlysy

Celomasivní dřevěné podlahové palubky a vlysy s perem a drážkou patří mezi nejoblíbenější produkt z našeho sortimentu. Je to zejména díky poměru mezi kvalitou, trvanlivostí, vzhledem a cenou. Vysoká kvalita a trvanlivost zaručující životnost po několik generací, je dosažena díky tomu, že vyrábíme a dodáváme pouze celomasivní palubky, které nejsou vrstvené a lepené z různých druhů materiálu a jsou vyráběny z vysoce kvalitního dřeva tou nejmodernější technologií. Díky tomu jsou také nesčetněkrát brousitelné a repasovatelné. 

standardní rozměry:

palubky:
tloušťka
15, 19, 22 mm
šířka
56, 90, 120, 160 mm
délka
300 - 1400 mm
   
vlysy:
tloušťka
15, 19, 22 mm
šířka
56, 70, 90
délka
300, 400, 500, 600 mm 
 
způsob pokládky:

Palubky vyrábíme v různých délkách 300 až 1400 mm, jsou proto při montáži pokládány na podlahu nepravidelně na tzv. „volný řemen“. Vlysy vyrábíme v jednotkových délkách, mohou být proto při montáži pokládány na podlahu buď nepravidelně na tzv. „volný řemen“, pravidelně „na cihlu“, na „stromeček“, do „šachovnice“ apod.
 
povrchová úprava:

jednosložkovým lakem nebo olejem pro standardní bytovou zátěž, dvousložkovým zátěžovým lakem nebo olejem pro vysokou zátěž, tónovaným olejem

povrch: hladký, postaršený, drásaný, zkosené hrany s fází

kvalita: Výběr, Standard, Rustikal 

Na zakázku lze vyrobit dle individuálního přání zákazníka jakýkoliv požadovaný rozměr.


 

čtverce

Chcete být originální a kreativní? Chcete přeměnit svoji fantazii ve skutečnost? S podlahou z parketových čtverců máte ideální příležitost. Ve více než 20 standardně vyráběných vzorů v kombinaci nejrůznějších druhů dřeva Vám nabízí nepřeberné množství různých variant.

Díky tomu můžete vtisknout Vašemu interiéru jedinečnou atmosféru a originální rukopis. Zcela podle Vašich představ si můžete vybrat jednoduchý nebo naopak velmi barvitý vzor se složitými tvary.

Navíc je možné čtverce kombinovat s bordurami a intarziemi. Každý si zde zkrátka najde „to své“. Čtverce vyrábíme „klasickou“ technologií, kdy jsou jednotlivé lamely každého čtverce spojeny na pero a drážku.

Standardně vyrábíme celomasivní čtverce v provedení dub, tloušťka čtverců je 19 mm, kvalita Standard.

Dále vyrábíme dvouvrstvé provedení „sendvič“ v tloušťce 22 mm. Na zakázku lze vyrobit dle individuálního přání zákazníka jakýkoliv požadovaný vzor a rozměr v kombinaci nejrůznějších druhů dřeva.

Při rekonstrukci historických objektů a původních podlah (např. podlahových čtverců), často památkově chráněných, jsme schopni zajistit kompletní rekonstrukci, repasování a případně i výrobu a montáž replik, včetně demontáže, pasportizace a uložení zrepasovaných prvků na původní místo v podlaze. S těmito realizacemi máme dlouholeté zkušenosti.
 
povrchová úprava:

jednosložkovým lakem nebo olejem pro standardní bytovou zátěž, dvousložkovým zátěžovým lakem nebo olejem pro vysokou zátěž, tónovaným olejem
 
povrch: hladký, drásaný, zkosené hrany s fází
 
kvalita: Standard


 

průmyslová mozaika:

Moderní vzhled - to je přesně to, co splňuje tento druh podlahy. Průmyslová mozaika je stejná jako palubky nebo čtverce také celomasivní a proto zaručuje kromě originálního a moderního vzhledu také vysokou kvalitu a trvanlivost.

Díky tomu, že je složena z lamelek malých rozměrů, působí většinou velmi živým a originálním dojmem.

Nespornou výhodou, kterou ocení každý, je ve srovnání, s ostatními dřevěnými podlahami, velmi příznivá a nízká cena.
 
upozornění:

Průmyslová mozaika je produkt, který je vyráběn z odřezků vznikajících při výrobě jiných druhů podlah.

Nepodléhá žádné normě ani třídění a pro její výrobu jsou používány i lamelky s různými „vadami".

Proto mohou být barevné a kvalitativní rozdíly jak mezi jednotlivými lamelkami, tak mezi jednotlivými platíčky.

Tomu také odpovídá cena tohoto produktu.
 
Dubovou průmyslovou mozaiku vyrábíme ve specifických rozměrech, které vám nenabídne žádný jiný výrobce. Na zakázku lze vyrobit dle individuálního přání zákazníka jakýkoliv požadovaný rozměr. 

tropická a evropská dřeva:

tloušťka
10, 15, 22 mm
šířka lamelek
10, 15, 22 mm/ platíčko 280 × 280 mm

dub:

tloušťka
15, 20 mm
šířka lamelek
20 mm / platíčko 280 × 280 mm, 140 × 200 mm, 140 × 350 mm

povrch: hladký
 
kvalita: nepodléhá třídění
 
způsob pokládky:

pravidelné v řadách za sebou, nepravidelné na volný řemen (pouze rozměr 140 x 350 mm)
 
povrchová úprava:

jednosložkovým lakem nebo olejem pro standardní bytovou zátěž, dvousložkovým zátěžovým lakem nebo olejem pro vysokou zátěž, tónovaným olejem


 

podpodlahy

V případě Vašeho zájmu o opravdu plně funkční a komfortní podlahu nabízíme provedení tzv. odpružené dřevěné podpodlahy podle firemního užitného vzoru. Konstrukce je zapsána a chráněna jako užitný vzoru Úřadu průmyslového vlastnictví (UPV). Dřevěná nášlapná vrstva (např. palubky, čtverce) se lepí na podpodlahu, tzn. mezivrstvu ze dvou vrstev přeplátovaných, plošně prolepených a prošroubovaných desek (OSB deska, MFP panel, laťovka nebo překližka), která je kotvena přes gumové podložky k podkladu (např. betonu). Gumové podložky navozují měkký pocit chůze, obdobný jako u odpružených sportovních podlah. Tato skladba slučuje přednosti plovoucích a celoplošně lepených podlah. Mezivrstva z desek umožňuje lepší spolupůsobení rozdílných materiálů podkladu (obvykle betonu) a nášlapné vrstvy. Při použití parotěsné fólie také minimalizuje případné pronikání vlhkosti z podloží do nášlapné vrstvy. Celoplošné lepení nášlapné vrstvy na desky významně snižuje dodatečné prokreslování dilatujících spár. Navíc je možné přistřelením jednotlivých podlahových prvků v perech do podkladní desky (speciálními sponami pod ůhlem 45°) zaručit dokonalou fixaci jednotlivých prvků a maximálně tak eliminovat případnou tvorbu spár. U větších výměr odpadá nutnost dodržování dilatačních spár v ploše podlahy. Dále je možná tuto skladbu úspěšně kombinovat s podlahovým vytápěním.


 

 

doplňky

Aby byla podlaha dokonalá, musí být dokončena včetně veškerých konstrukčních detailů a doplňků, jako jsou např. soklové lišty, prahy, mřížky Fan-coil, přechodové a korkové lišty.
 
Perfektního výsledku a dlouhé životnosti dosáhnete pravidelným používáním doporučených a značkových prostředků na údržbu dřevěných podlah, a to vždy podle předloženého návodu.
 

   

Dřevovýroba Podzimek s.r.o.

 
Váňovská 528
589 01 Třešť
Česká republika
tel.: 567 214 241-4
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.