logo
Plznicka
Betpress postel

Co je to HI-­MACS®? 

HI­MACS® je kompozit se špičkovými technologickými vlastnostmi, který nabízí neomezené možnosti zpracování v interiéru i exteriéru. HI­MACS® se zpracovává stejně snadno jako dřevo, spoje dílů jsou neviditelné, může se tepelně tvarovat, je příjemný na dotek, snadno se udržuje. Všechny tyto vlastnosti umožňují díky technologii HI­MACS® zhotovit individuální design dle přání zákazníka bez jakýchkoliv omezení.

HI-MACS® je pevný homogenní materiál vyrobený ze směsi přírodních minerálů, tj. hydroxidu hliníku získaného z bauxitu (70%), dále z polymethylmetakrylátu (tj. akrylátové pryskyřice, dále jen PMMA) a přírodního barviva, které tvoří 5% obsahu. Je to jediný materiál tohoto typu, kde je chemická reakce při výrobě tepelně usměrňována, což mj. zaručuje stejnoměrnou strukturu desek v celém průřezu u všech tlouštěk i u hrubozrnných struktur. Při teplotě nad 165 °C získává tento kompozit termoelastické vlastnosti vhodné k 2D a 3D tváření.

Vysoce moderní technologie zpracování dodává kompozitu HI­MACS® jedinečné vlastnosti : vysokou trvanlivost, stálost a odolnost. Tento materiál je neporézní a z jeho povrchu se snadno odstraňují nečistoty. Odolné skvrny způsobené například rtěnkami, kyselinami, čisticími prostředky a potravinami s obsahem barviv, nezanechávají na materiálu žádné stopy ani po dlouhodobém působení. Kompozit je navíc zdravotně nezávadný. Lze jej použít k výrobě kuchyní, koupelen, operačních sálů i laboratoří.

Díky náročným požadavkům a standardům na kvalitu může být konečným zákazníkům nabídnuta na materiál HI­MACS® záruka až 15 let. Jde o nejdelší záruku na pevný povrch mezi všemi výrobci na trhu. Velkým lákadlem pro použití tohoto materiálu je velmi široká škála barev, rozmanité vzorové struktury a nepřeberné množství jejich kombinací. Úžasné vizuální efekty lze vytvářet s průsvitnými barevnými variantami řady Lucent. HI­MACS® navíc splňuje ekologické standardy výroby a je v naprostém souladu s mezinárodními normami ISO 9001 a ISO 14001.

hm1 hm2 hm3
hm6 hm7 hm8 hm4
hm10 hm9 hm5

 


Vzorník materiálu naleznete zde:
http://www.polytradece.cz/material#vzornik-barev 

Společnosti Dřevovýroba Podzimek byl oficiálně udělen Certifikát autorizovaného zpracovatele materiálu HI-MACS® a člena HI-MACS® Quality Clubu

„Víme, jak ohýbat kámen“

Dřevovýroba Podzimek s.r.o. navazuje na tradici nejstarší doložené rodinné firmy Podzimek a synové, která byla založena městským stavitelem a přísežným odhadcem Josefem Podzimkem roku 1896. Název firmy se v průběhu času měnil, tak jako výrobní program. V roce 2003 založili Jan, Martin a Josef Podzimkovi novou firmu s názvem Dřevovýroba Podzimek s.r.o., která je dnes součástí Seskupení firem Podzimek. V současné době firma zaměstnává 34 stálých zaměstnanců, v hlavní sezóně okolo 50. Jako každá moderní a úspěšná společnost, hledá nová řešení a technologie zajímavé pro trh. V současné době je součástí jejího výrobního a zpracovatelského programu také zhotovování realizací z kompozitního materiálu HI-MACS®.

V květnu 2012 byl společnosti Dřevovýroba Podzimek s.r.o. oficiálně udělen Certifikát autorizovaného zpracovatele umělého kamene HI-MACS® společností LG HAUSYS. Co to znamená?

LG HAUSYS je společnost s mezinárodní působností, která je jediným výrobcem specifického kompozitního materiálu HI-MACS®. Pouze ona může vydávat autorizační certifikáty HI-MACS® Quality Club s mezinárodní platností. HI-MACS® Quality Club je tvořen sítí autorizovaných, vysoce kvalifikovaných dodavatelů, distributorů, zpracovatelů a montážních firem, které pracují s kompozitním materiálem HI-MACS®.

Držitel Certifikátu autorizovaného zpracovatele materiálu HI-MACS® Dřevovýroba Podzimek, je oficiálně uznaným a odborně způsobilým partnerem v oblasti zpracování a montáže projektů z desek HI-MACS®.

Certifikáty jsou udělovány na základě splnění náročných kritérií, která se řídí a jsou podmiňována, jednotným systémem podmínek.

Zaměstnanci autorizovaných společností musí před udělením certifikátu absolvovat speciální školení. Jsou zde kladeny vysoké nároky na znalosti technických parametrů, specifik materiálu, a především na precizní zpracování materiálu při samotných realizacích.

Členové autorizovaného zpracovatelského HI-MACS® centra a jejich zaměstnanci, zaručují nejvyšší kvalitu dodaného a zpracovaného materiálu, včetně odborného servisu.

Vysoce profesionální přístup ve všech oblastech prodlužuje standartní záruční dobu na materiál HI-MACS® ze standartní doby 10 let na záruku v trvání 15 let. Jedná se o ojediněle dlouhou záruční dobu na výrobek z tohoto materiálu, která je díky členství v HI-MACS® Quality Clubu, nejdelší záruční dobou na pevný povrch mezi všemi výrobci na trhu. Koncoví zákazníci mohou očekávat provedení realizací a záruční servis v nejvyšší možné kvalitě.

Skvělou zprávou je, že uplatnění záruky není závislé na existenci zpracovatele. Lze ji uplatnit přímo na LG HAUSYS.

 

   

Dřevovýroba Podzimek s.r.o.

 
Váňovská 528
589 01 Třešť
Česká republika
tel.: 567 214 241-4
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

quality club

 

HI-MACS® Quality Club:

  • zajišťuje průběžné zvyšování kvality aplikací z HI-MACS®
  • zaručuje vynikající kvalitu služeb
  • nabízí rozšířenou záruku na 10 + 5 let, pokud je instalace vyrobena a montáž provedena členem Quality Club

 

pec lis dilna1 dilna2
Ohřívací pec - GLOBAL Ecotherm - Industrial GET-I 3710 Vakuový membránový lis - GLOBAL Thermoform Press Professional - GTP-P 3713    

Péče a údržba

HI-MACS® je pevný a trvanlivý, ale jako každý jiný materiál se může poškodit špatným nebo nevhodným zacházením. Skvrny setřete vlhkým hadříkem nebo houbou a běžnými saponáty či univerzálními čistícími prostředky, malé vrypy a škrábance lze odstranit drsnou houbičkou nebo přebroušením. Poškozené sekce lze dokonce nahradit vložením nového materiálu a vytvořit tak neznatelnou opravu.