logo

Fasáda, která vás donutí zastavit se, zvednout hlavu a číst. V Bieblově ulici vyrostl bytový dům s netradiční fasádou. Nebývá zvykem, že by se architekti nechávali inspirovat poezií, zde konkrétně poezií Konstantina Biebla.

Velmi známý a prestižní hotel IMPERIAL nedaleko centra Prahy s více než stoletou tradicí zažil v lednu letošního roku premiéru v technologii lakování parketových podlah. Vyhlášená hotelová kavárna Café Imperial nabízí nejen vynikající českou a mezinárodní kuchyni, ale i příjemné posezení u šálku voňavé kávy a sladkého desertu s výhledem na rušný provoz pražské ulice Na Poříčí a nádhernou secesní keramickou výzdobu stěn a stropu. Avšak nejenom bohatě zdobený strop a stěny, dřevěný mobiliář ve stylu art deco zaslouží pozornost návštěvníka. Dřevěná parketová podlaha z masivního dubu je nedílnou součástí pohádkově fascinujícího interiéru, jež se nyní může pyšnit zcela unikátním způsobem svého lakování.

V polovině června letošního roku přivítal nový multifunkční sál v útrobách moderní osmipodlažní administrativní budovy FORUM KARLÍN první návštěvníky, kteří přišli na vydatnou porci hutného rocku. Elektronický industriální rock, který nadšenému publiku nekompromisně naservírovala světově proslulá americká skupina Nine Inch Nails, korespondoval naprosto přesně s duchem moderní industriální novostavby.

Projekt rekonstrukce podlah ve Vile Lanna v pražské Bubenči se začal připravovat v prosinci roku 2014, kdy došlo k prvnímu kontaktu a byl sestaven odhad ceny budoucího díla. Investorem byla Akademie věd ČR, prostřednictvím svého Střediska společných činností AV ČR, v.v.i., které je zároveň provozovatelem objektu.